INTEGRACJA SENSORYCZNA (SI)

INTEGRACJA SENSORYCZNA (SI) – to inaczej zdolność do rozumienia i porządkowania bodźców i informacji dostarczanych z otoczenia i z własnego ciała poprzez zmysły . Umiejętność ta pozwala dziecku zrozumieć, jak funkcjonuje otaczający je świat i nadaje sens nieustannie docierającym zewsząd bodźcom. Oznacza to, że podczas codziennych czynności, nauce czy zabawie, nasze dziecko odbiera tysiące informacji poprzez zmysły, które mózg porządkuje i pozwala dziecku dobrze czuć się w otaczającym go środowisku, np. nie będą przeszkadzały mu metki w ubraniach, głośne dźwięki czy intensywne zapachy. Kiedy jednak, bodźce będą odbierane, przez któryś ze zmysłów w sposób nieprawidłowy, wtedy dochodzi do zaburzeń przetwarzania sensorycznego (SPD), a to wiąże się z problemami z koncentracją, koordynacją czy nauką.

W dzisiejszych czasach przesiąkniętych multimediami, komputerami i telefonami, dzieci (niezależnie od wieku) mają coraz większe trudności w funkcjonowaniu w życiu codziennym. Dodatkowo czas pandemii i izolacji miał i ma ogromny wpływ na psychikę zarówno dzieci jak i dorosłych. Pojawiły się problemy z nauką, ze snem, z koncentracją, z nawiązywaniem nowych znajomości, z odnajdywaniem się na nowo życiu szkolnym.
Kołdra obciążeniowa jest najczęściej wykorzystywana jako pomoc w terapii SI (terapia integracji sensorycznej), głównie dla dzieci z zaburzeniami psychofizycznymi jak Autyzm, zespół Aspergera, Zespół Downa, ADHD ale również dla dzieci, które mają stany lękowe czy problemy z koncentracją czy nauką. Wykonana jest ze 100% bawełny posiadającej CERTYFIKAT OEKO-TEX.

Kołdra obciążeniowa

W dzisiejszych czasach przesiąkniętych multimediami, komputerami i telefonami, dzieci (niezależnie od wieku) mają coraz większe trudności w funkcjonowaniu w życiu codziennym. Dodatkowo czas pandemii i izolacji miał i ma ogromny wpływ na psychikę zarówno dzieci jak i dorosłych. Pojawiły się problemy
z nauką, ze snem, z koncentracją, z nawiązywaniem nowych znajomości, z odnajdywaniem się na nowo życiu szkolnym.

Kołdra obciążeniowa jest najczęściej wykorzystywana jako pomoc w terapii SI (terapia integracji sensorycznej), głównie dla dzieci z zaburzeniami psychofizycznymi jak Autyzm, zespół Aspergera, Zespół Downa, ADHD ale również dla dzieci, które mają stany lękowe czy problemy w szkole. Wykonana jest ze 100% bawełny posiadającej CERTYFIKAT OEKO-TEX.

Kołdra dzięki swojemu specjalnemu wypełnieniu (kulki szklane o średnicy 0,7 – 1,1 mm) podczas snu naciska na mięśnie, ścięgna (stymuluje tzw. czucie głębokie) wyciszając układ nerwowy co pomaga zmniejszyć zaburzenia i skutki wynikające z chorób i przypadłości wymienionych powyżej. Ułatwia zasypianie, rozluźnia i wycisza, pomaga zredukować lęk i obniżyć poziom stresu, dlatego coraz częściej stosowana jest też przez osoby dorosłe, które przytłoczone codziennością i tempem życia, żyją w permanentnym stresie i nabawiły się stanów lękowych czy depresyjnych.

Kołdrę dobieramy indywidualnie dla każdego Klienta biorąc pod uwagę Jego wagę i wzrost. Ponadto stosowanie kołdry obciążeniowej powinno być skonsultowane z terapeutą.

Informacje o produkcie: materiał zewnętrzny: 100 % bawełny (CERTYFIKAT OEKO-TEX), wypełnienie: kulki szklane o średnicy 0,7 – 1,1 mm.

Poduszka obciążeniowa

Poduszka ma identyczne działanie jak kołdra obciążeniowa, z tą różnicą że jest małych rozmiarów, dzięki czemu jest poręczna i można ją wszędzie ze sobą zabrać.  Dziecko lub osoba dorosła będąc w pozycji siedzącej (w trakcie pracy, lekcji czy zajęć) kładzie poduszkę  na udach a jej ciężar przenosi bodziec na resztę ciała. Poduszka wycisza, uspokaja i poprawia koncentrację.

Przykładowe opcje poduszek:

  • Poduszka o wymiarach 30×40 cm, waga: 1,0 kg – cena 80 zł
  • Poduszka o wymiarach 40×50 cm, waga: 2,0 kg – cena 120 zł

Informacje o produkcie: materiał zewnętrzny: 100 % bawełny (CERTYFIKAT OEKO-TEX), wypełnienie: kulki szklane o średnicy 0,7 – 1,1 mm.

Książeczka kontrastowa

Książeczka kontrastowa to produkt stworzony specjalnie dla najmłodszych. Noworodki reagują na światło a kolory, które widzą na samym początku to biel i czerń.

Nasze książeczki to proste kształty i wysoka jakość użytych materiałów. Kontrast czerni i bieli wzbudza zainteresowanie maluszka i pomaga stymulować Jego wzrok.

Informacje o produkcie: materiał zewnętrzny: 100 % bawełny (CERTYFIKAT OEKO-TEX), wypełnienie: antyalergiczna ocieplina poliestrowa, sztywnik krawiecki, wymiary jednego kwadratu to ok. 15×15 cm.

Książeczka sensoryczno-manipulacyjna

Książeczka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia, która ma za zadanie stymulować zmysły dziecka (dotyku, słuchu i  wzroku ) poprzez zabawę , nauczyć dziecko nowych umiejętności i wspomóc małą motorykę . Zawiera materiały o różnych fakturach co ma kluczowe znaczenie w odbieraniu i dostarczaniu do mózgu bodźców . Dzięki wielu możliwościom zapięć, wiązań, przeszyć, bogatej kolorystyce wzbudzają zainteresowanie i ciekawość dzieci. Książeczka powinna być używana przez dziecko tylko pod nadzorem osoby dorosłej.